14.4.2023
#pokozka #krasa
Jak udržet pleť mladou, a dokonce zlepšit aktuální stav své pokožky?

Pokud v posledních měsících začínáte v zrcadle pozorovat jakési „zhoršení“ pleti, tak dávejte pozor. Tohle bude nejdůležitější a nejhodnotnější článek, který v tomto roce budete číst.

14.4.2023
#pokozka #krasa
Jak využít „TAJEMSTVÍ“ (NE)stárnutí pro svůj prospěch

Na světě nic netrvá věčně, a platí to také o kůži a jejím vzhledu. Za to, že nám pleť jako miminko nevydrží na celý život, můžou dva faktory.

14.4.2023
#pokozka #krasa
Proč máme kůži a jak funguje?

Každý z nás ji má. Ovšem pouze hrstka lidí se skutečně zamyslí, jak ta naše kůže funguje. Nejčastěji nad tím začínáme přemýšlet ve chvíli, kdy zjistíme, že s naší kůží není něco v pořádku.

14.4.2023
#pokozka #krasa
Kůže a stárnutí… Věčný boj, který MŮŽETE OVLIVNIT

Stárnutí kůže je složitý a dlouhodobý biologický proces ovlivněný genetickými a environmentálními faktory. Existují sice metody jako transplantace kmenových buněk, injekce kyseliny hyaluronové či kyseliny retinové, které mají určité terapeutické účinky, zároveň však s sebou nesou určitá rizika.

17.10.2022
#vstrebatelnost #vitaminD
Jak na 2x lepší vstřebatelnost Vitaminu D

Rozhodli jste se podpořit své zdraví užíváním vitaminu D. Víte ale, že hodně záleží i na formě jeho podávání?

Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému, pomáhá vstřebávat vápník a fosfor, pomáhá zubům, svalům a kostem. Ovlivňuje také přes 200 chemických reakcí v našem organismu.

14.10.2022
#imunita
Imunitní systém, aneb nyní to pochopíte

Imunitní systém je mechanismus, který zajišťuje ochranu těla před škodlivinami, a to jak z vnějšího prostředí, tak z vnitřního. Plní tři základní funkce – obranyschopnost proti nepřátelským vlivům z vnějšího prostředí, dohled nad naším vlastním organismem a tolerance toho správného, co se v těle nacházet má.

13.10.2022
#imunita
Oslabená imunita, její příznaky a podzimní nachlazení

Oslabená imunita dokáže potrápit nejen na podzim. Imunita je náš ochranný systém proti vnějším i vnitřním faktorům, které negativně ovlivňují naše zdraví. Jedná se například o viry, bakterie, ale i o naše nekvalitní buňky a chrání nás před civilizačními chorobami.

13.10.2022
#imunita
Jak posílit imunitu za 7 dní, aniž musíte spolknout jedinou tabletu a nechat se vyšetřit (díky 6 chytrým krokům)

Cítíte se často oslabení, pronásleduje vás rýma a kašel? Chcete se snáze vypořádat s podzimními virózami a cítit se co nejvíce fit? Pak je načase podpořit vaši imunitu. Připravili jsme pro vás 6 kroků, které vaši imunitu a zdraví posílí.

13.10.2022
#zinek #selen #imunita #vstrebatelnost
Jaké jsou účinky zinku a selenu na imunitu?

Mezi dva klíčové prvky pro naši imunitu patří Zinek (Zn) a Selen (Se). Každý z nich je stopový prvek – stačí ho nepatrné množství – ale oba i tak dovedou organismus vyladit, aby šlapal jako hodinky.

11.10.2022
#imunita
Nejlepší vitaminy na imunitu

Všichni víme, že bez vitaminů to nejde. Ale k čemu jsou vlastně dobré? Jednou větou: k udržení rovnováhy. Vitaminy slouží jako urychlovače biochemických reakcí v těle. Bez vitaminů bude tělo „rozhašené“, unavené a smutné a nebudete se v něm cítit dobře.

11.10.2022
#imunita #deti
Děti jsou často nemocné, protože jim chybí vitaminy. Jaké jsou ty důležité a jak jim je chytře doplnit?

Vitaminy a děti k sobě neodmyslitelně patří bez ohledu na roční období. V sezóně respiračních infekcí jsou ale vitaminy obzvlášť důležité, protože podporují obranyschopnost a regeneraci zatěžovaného organismu.

9.10.2022
#imunita #deti #vitaminD
Vitamin D pro děti – ano, nebo ne?

Vitamin D má v těle spoustu funkcí a potřebují ho děti i dospělí. Řešíte, jestli ho dětem dodávat ve formě doplňků stravy, nebo se spolehnout jen na přírodní zdroje v podobě potravin a slunečního záření? Pokud u vás tento pomyslný souboj vyhrávají doplňky stravy, tak se vyplatí volit ty, které jsou maximálně vstřebatelné a neobsahují zbytečné chemické látky.

9.10.2022
#imunita #deti #vitaminy
Jak podpořit imunitu u dětí, když nechtějí polykat kapsle a tablety?

Podpora obranyschopnosti. V chladných podzimních dnech je toto spojení mantrou pro mnoho rodičů malých dětí. Co ale dělat, když ovoce a zelenina nestačí, dětem je potřeba podávat vitaminy a minerály ve formě doplňků stravy a tablety ani kapsle se jim nedaří spolknout?

20.9.2022
#imunita #zdravi #vitaminy
Synergickými efekty k silné imunitě

Imunita je takový náš obranný štít, který hraje zásadní roli v tom, jak je náš organismus schopný odolávat bakteriím, virům a jiným druhům toxických látek. Osoby se silnou imunitou jsou schopnější lépe bojovat s nemocemi, naopak ti, kteří mají imunitu z jakéhokoli důvodu oslabenou, mají vyšší riziko nákazy onemocnět bakteriálními nebo virovými infekcemi.

Sdělte nám svůj email - abyste mohli dostávat nejnovější příspěvky Ovonex blogu pomocí našeho zpravodaje.

capthca

Poskytnutím své e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Přihlásit se k odběru“ souhlasím s tím, aby mi Ovonex pravidelně zasílal informace o výživě, doplňcích stravy, produktech a slevových akcích. Z odběru newsletteru se můžete kdykoli bezplatně odhlásit.