Úvodní strana > Blog > Děti jsou často nemocné, protože jim chybí vitaminy. Jaké jsou ty důležité a jak jim je chytře doplnit?

Děti jsou často nemocné, protože jim chybí vitaminy. Jaké jsou ty důležité a jak jim je chytře doplnit?

Děti jsou často nemocné, protože jim chybí vitaminy. Jaké jsou ty důležité a jak jim je chytře doplnit?

Vitaminy a děti k sobě neodmyslitelně patří bez ohledu na roční období. V sezóně respiračních infekcí jsou ale vitaminy obzvlášť důležité, protože podporují obranyschopnost a regeneraci zatěžovaného organismu.

Děti se bez dostatečného příjmu vitaminů neobejdou – potřebují je pro správný růst a vývoj a vitaminy jsou klíčové také pro silnou imunitu. Mezi nejdůležitější vitaminy v dětském věku patří vitamin C, D a vitaminy řady B. Načerpat se dají z přírodních zdrojů, tedy z potravin, ale také z doplňků stravy. 

Proč je „céčko“ tak důležité?

Jak podpořit imunitu u dětíVitamin C, někdy označovaný za krále vitaminů, nejenže posiluje imunitu, aby se tělo mohlo lépe bránit infekcím, ale pomáhá také udržovat dostatek energie a podporuje hojení. Jeho nedostatek se může projevit únavou, častějšími záněty či anemií (chudokrevností). Přirozené zdroje „céčka“ není potřeba dlouze představovat, protože jeho obsah v rybízu, rakytníku, bramborách, rajčatech nebo paprikách je velmi dobře známý. Pokud se ale potřebu vitaminu C nedaří pokrýt stravou, je na místě zvolit „céčko“ ve formě doplňku stravy. Jak vybrat ten nejvhodnější? 

  • V první řadě vybírejte doplňky, které jsou určené pro děti.
  • Nepodceňte správné dávkování, protože i u doplňků stravy je potřeba respektovat doporučenou dávku. 
  • Přidanou hodnotou jsou pak vlastnosti doplňku, jako je vysoká vstřebatelnost a postupné uvolňování vitaminu do organismu.

Nejdůležitější vitaminy pro dětiTyto vlastnosti splňuje vitamin C od společnosti Ovonex, který je účinnou kombinací 500 mg vitaminu C a 50 mg bioflavonoidů. Užívat ho mohou děti již od 3 let věku. Doplněk neobsahuje zbytečné přídatné látky, takže děti spolu s vitaminem nepřijímají žádná umělá barviva, umělé konzervanty ani geneticky modifikované suroviny. 

Vitamin D pro růst i imunitu

Dalším klíčovým vitaminem v dětském věku je vitamin D. Jeho nedostatek se může nepříznivě promítnout do zhoršeného růstu nebo kvality kostí a jeho příjem je zásadní také pro mozek a imunitní systém. Přirozené zdroje „déčka“ jsou omezené, ale i u tohoto vitaminu je naštěstí možné sáhnout po doplňcích stravy.

V pozadí nesmí zůstat ani vitaminy řady B – označují se čísly, například B2, B5 nebo B12. Každý má v těle svoji funkci od podpory nervové soustavy či metabolismu až po regeneraci buněk. V době viróz a chřipek se vyplatí zvýšit příjem všech „béček“, a zajistit tak sobě i svým dětem co nejlepší podmínky pro správné fungování celého organismu včetně obranyschopnosti. 

Vitaminy pro děti:

Ovonex vitamin D3 baby combo Ovonex vitamin C 500 PureWay

Neváhejte a udělejte něco pro imunitu vašich blízkých již dnes - zmíněné produkty najdete u našich partnerů, nebo na našem eshopu.

logo lékárna.cz  dm-logo    Logo vitalvibe     Logo eshop ovonex

11.10.2022

Sdělte nám svůj email - abyste mohli dostávat nejnovější příspěvky Ovonex blogu pomocí našeho zpravodaje.

capthca

Poskytnutím své e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Přihlásit se k odběru“ souhlasím s tím, aby mi Ovonex pravidelně zasílal informace o výživě, doplňcích stravy, produktech a slevových akcích. Z odběru newsletteru se můžete kdykoli bezplatně odhlásit.