Úvodní strana > Blog > Jak na 2x lepší vstřebatelnost Vitaminu D

Jak na 2x lepší vstřebatelnost Vitaminu D

Jak na 2x lepší vstřebatelnost Vitaminu D

Rozhodli jste se podpořit své zdraví užíváním vitaminu D. Víte ale, že hodně záleží i na formě jeho podávání?

Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému, pomáhá vstřebávat vápník a fosfor, pomáhá zubům, svalům a kostem. Ovlivňuje také přes 200 chemických reakcí v našem organismu.

Maximální vstřebatelnost

Nejvhodnější forma vitaminu D je vodou ředitelný mikroenkapsulovaný vitamin D3. Takový vitamin prošel speciálním procesem, který zajistil ředitelnost olejové složky vodou, a zásadně tak – až o 40 % proti tradiční olejové formě – zlepšil svoji vstřebatelnost. Navíc chutná mnohem lépe než olejové formy. 

Co dalšího posuzovat?

Vitamin D3 je o 87 % účinnější než varianta D2. Při volbě konkrétního produktu byste se měli podívat, zda obsahuje také vitamin K, ideálně ve vysoce vstřebatelné formě K2-MK7. Vitamín K totiž napomáhá vázat vápník z krevního oběhu do kostí a zabraňuje tak kalcifikaci (vápenatění) cév.

Pokud užíváte léky na ředění krve, volte vitamin D bez přidaného vitaminu K. Vitamin K totiž usnadňuje srážlivost krve. Nejlepší ale v každém případě bude, když se poradíte s lékařem. 

Shrňme to

Obecně platí, že doplňky v tekuté formě jsou pro tělo vhodnější než různé kapsle a tablety; organismus je totiž nemusí trávit, odpadá problém s polykáním velkých tablet, které nakonec stejně musíte zapít . Dejte si také pozor, zda je přípravek vyráběný na vodní, nebo olejové bázi. Lidské tělo tvoří ze 65 % voda, a s vodou se mu proto zachází mnohem lépe než s olejem. Jako všude jinde platí, že suroviny jsou základ: chtějte přípravky založené výhradně na rostlinných složkách (veganské), s vysokou vstřebatelností a bez zbytečných aditiv.

Zmíněné produkty:

 Ovonex vitamin D3 baby combo 

Neváhejte a udělejte něco pro imunitu vašich blízkých již dnes - zmíněné produkty najdete u našich partnerů, nebo na našem eshopu.

logo lékárna.cz  dm-logo    Logo vitalvibe     Logo eshop ovonex

17.10.2022

Sdělte nám svůj email - abyste mohli dostávat nejnovější příspěvky Ovonex blogu pomocí našeho zpravodaje.

capthca

Poskytnutím své e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Přihlásit se k odběru“ souhlasím s tím, aby mi Ovonex pravidelně zasílal informace o výživě, doplňcích stravy, produktech a slevových akcích. Z odběru newsletteru se můžete kdykoli bezplatně odhlásit.