Úvodní strana > Blog > Jak podpořit imunitu u dětí, když nechtějí polykat kapsle a tablety?

Jak podpořit imunitu u dětí, když nechtějí polykat kapsle a tablety?

Jak podpořit imunitu u dětí, když nechtějí polykat kapsle a tablety?

Podpora obranyschopnosti. V chladných podzimních dnech je toto spojení mantrou pro mnoho rodičů malých dětí. Co ale dělat, když ovoce a zelenina nestačí, dětem je potřeba podávat vitaminy a minerály ve formě doplňků stravy a tablety ani kapsle se jim nedaří spolknout?

Řešení najdete v doplňcích od Ovonexu

Jak podpořit imunitu u dětíSprávné fungování imunitního systému ovlivňuje mnoho různých faktorů – od kvalitní výživy až po dostatek spánku. A samozřejmě také dostatečný příjem vitaminů, minerálů a stopových prvků. Obranyschopnost u dětí s postupem času dozrává, proto jsou u nich v prvních letech života tak běžné různé infekce dýchacích cest. A právě imunitní systém, stejně jako celý dětský organismus, potřebuje pro svou funkci, vývoj a regeneraci mnoho látek. Patří k nim vitaminy C a D, zinek, selen a železo. Při jejich doplňování už naštěstí není potřeba volit jen mezi většími či menšími tabletami, ale je možné dětem dát kvalitní produkty v tekuté formě. Doplňky od Ovonexu ve formě kapek jsou nejen pohodlné na polykání, ale hlavně kladou důraz na kvalitní přírodní suroviny, absenci zbytečných přídatných chemických látek a vysokou vstřebatelnost.

Komplexní podpora obranyschopnosti v kapkách

Nejdůležitější vitaminy pro dětiVitamin C coby látku, která podporuje normální funkci imunity, chrání buňky a snižuje únavu nebo vyčerpání, znají asi všichni rodiče. Novinkou pro vás ale možná bude informace, že „céčko“ je důležité i pro vstřebávání železa, zinku a selenu. V kapkách se zinkem a selenem, které Ovonex vyrábí ve veganském provedení, proto nechybí právě vitamin C. Najdete ho také v kapkách se železem. 

Proč selen, zinek a železo?

Na stopový prvek selen bychom neměli zapomínat kvůli ochraně buněk v těle a správné funkci štítné žlázy, zinek je důležitý kvůli metabolismu bílkovin, sacharidů a tuků nebo dobré kvalitě pokožky. Železo je zásadní pro přenos kyslíku v těle a pomáhá zvýšit koncentraci, pozornost a naopak snížit únavu. Do skládanky látek důležitých pro podporu imunity u dětí patří i vitamin D – Ovonex ho nabízí ve formě, která má o 40 % vyšší vstřebatelnosti než jiné výrobky s olejovou formou. 

Vitaminy, minerály a stopové prvky pro děti:

Ovonex vitamin D3 baby combo Ovonex vitamin C 500 PureWay Ovonex Ferrum Ovonex Zincum Selenium

Neváhejte a udělejte něco pro imunitu vašich blízkých již dnes - zmíněné produkty najdete u našich partnerů, nebo na našem eshopu.

logo lékárna.cz  dm-logo    Logo vitalvibe     Logo eshop ovonex

9.10.2022

Sdělte nám svůj email - abyste mohli dostávat nejnovější příspěvky Ovonex blogu pomocí našeho zpravodaje.

capthca

Poskytnutím své e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Přihlásit se k odběru“ souhlasím s tím, aby mi Ovonex pravidelně zasílal informace o výživě, doplňcích stravy, produktech a slevových akcích. Z odběru newsletteru se můžete kdykoli bezplatně odhlásit.