Úvodní strana > Blog > Jak posílit imunitu za 7 dní, aniž musíte spolknout jedinou tabletu a nechat se vyšetřit (díky 6 chytrým krokům)

Jak posílit imunitu za 7 dní, aniž musíte spolknout jedinou tabletu a nechat se vyšetřit (díky 6 chytrým krokům)

Jak posílit imunitu za 7 dní, aniž musíte spolknout jedinou tabletu a nechat se vyšetřit (díky 6 chytrým krokům)

Cítíte se často oslabení, pronásleduje vás rýma a kašel? Chcete se snáze vypořádat s podzimními virózami a cítit se co nejvíce fit? Pak je načase podpořit vaši imunitu. Připravili jsme pro vás 6 kroků, které vaši imunitu a zdraví posílí.

Jednotlivé kroky je dobré dodržovat neustále, nicméně stačí 7 dní, abyste si vytvořili dobrý základ pravidelného rytmu. Ten jen nutný k tomu, aby se jednotlivé návyky staly součástí vašeho života a vy jste dosáhli požadovaných výsledků.

Stačí dodržovat alespoň 1 krok a můžete pocítit zlepšení

Jezte zdravěji

Zdravá strava se skládá z řady složek. Jednou z nich je i pravidelný příjem ovoce a zeleniny. Pokud vám toto činí potíže, zkuste se ošálit malým trikem: pokaždé, když dostanete chuť na sladké, dejte si místo toho mandarinku, hrušku, banán nebo jinou podobně sladkou zdravější alternativu. Chuť zaženete, a navíc dáte tělu vhodnější stravu. 

Jak posílit imunitu díky 6 krokůmDoplňte důležité vitaminy a minerály

Zdravou a vyváženou stravu neváhejte podpořit také speciálními doplňky. Zejména důležité pro imunitu jsou vitaminy C a D. Vždy však raději sáhněte po doplňcích založených na přírodní bázi a bez zbytečné chemie. Minerály vhodné pro podporu imunity jsou pak zinek, selen a železo.

Pokud hledáte efektivní prostředek pro podporu obranyschopnosti těla, můžete vyzkoušet například i kapky z grepových jadérek.

Vybírejte především ty doplňky, které nedráždí zažívací trakt, dosahují velké vstřebatelnosti a neobsahují zbytečná chemická aditiva.

Dostatečně pijte

V každém období je pitný režim základ dobře fungujících orgánů. Denně bychom měli vypít přibližně 1,5 až 3 litry vody. Káva, zelené a černé čaje, mléko či alkohol jsou sice tekutiny, ale čistá pitná nebo minerální voda je to, co naše tělo opravdu potřebuje pro fungování a detoxikaci.

Relaxujte a více a lépe spěte

Pokud je naše tělo a mysl v harmonii, snáze se poperou s případnými obtížemi. Proto opravdu zkuste pořádně relaxovat. Navštivte vířivku, saunu, zahrajte si stolní hry, luštěte křížovky, vyrazte na dlouhou procházku do přírody, poslouchejte hudbu nebo se třeba setkejte s dobrými přáteli.

Jestli spíte méně než 7 hodin, zvažte dřívější dobu pro usínání. Zkuste se také vyhnout zářivým obrazovkám a raději si čtěte knihu. Před spaním také vypojte všechny zdroje světla a hluku v místnosti. Ideálně používejte zatemňovací závěsy. Spánek ve tmě, klidu a tichu umožňuje tělu lepší regeneraci. 

Hýbejte se

Aktivní pohyb je pro naše tělo nezbytný. Stačí začít pomalu a postupně přidávat. Možností je celá řada. Můžete vyrazit na nákupy pěšky místo autem, chodit do schodů místo jízdy výtahem, jít se projít po večeři. Nebo se třeba dvakrát týdně věnovat libovolnému nenáročnému sportu. Může se jednat například o bowling, návštěvu bazénu, squash či o víkendovou projížďku na kole. 

Posilování těla a jeho vitality je důležitou součástí funkčního a zdravého organismu.

Otužujte se

Nenáročnější, ale zároveň velmi účinný krok, jsme si ponechali na závěr. Otužujte se. Aby to pro vás bylo snesitelné a vaše tělo neutrpělo šok, začněte každé ráno sprchou, která bude jen o něco studenější než předchozí den. Zároveň to nepřehánějte, dopřejte si maximálně dvě minuty. Na závěr se třete ručníkem, dokud vám nebude teplo.

Pokud budete dodržovat výše uvedené rady, jistě se budete brzy cítit dobře a vaše obranyschopnost se zlepší. Pamatuje však, že zdravou imunitu je potřeba udržovat a pečovat o ni pravidelně.

Zmíněné produkty:

 Ovonex Zincum Selenium Ovonex Ferrum Ovonex vitamin C 500 PureWay 

Neváhejte a udělejte něco pro imunitu vašich blízkých již dnes - zmíněné produkty najdete u našich partnerů, nebo na našem eshopu.

logo lékárna.cz  dm-logo    Logo vitalvibe     Logo eshop ovonex

13.10.2022

Sdělte nám svůj email - abyste mohli dostávat nejnovější příspěvky Ovonex blogu pomocí našeho zpravodaje.

capthca

Poskytnutím své e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Přihlásit se k odběru“ souhlasím s tím, aby mi Ovonex pravidelně zasílal informace o výživě, doplňcích stravy, produktech a slevových akcích. Z odběru newsletteru se můžete kdykoli bezplatně odhlásit.