Úvodní strana > Blog > Jak využít „TAJEMSTVÍ“ (NE)stárnutí pro svůj prospěch

Jak využít „TAJEMSTVÍ“ (NE)stárnutí pro svůj prospěch

Jak využít „TAJEMSTVÍ“ (NE)stárnutí pro svůj prospěch

Na světě nic netrvá věčně, a platí to také o kůži a jejím vzhledu. Za to, že nám pleť jako miminko nevydrží na celý život, můžou dva faktory.

Jako první nás určitě napadne čas – jde o tzv. chronologické stárnutí. K vráskám na obličeji máme genetické dispozice, takže chcete-li si představit, jak bude vaše stárnutí vypadat na pohled, podívejte se na svoje rodiče.

Druhý faktor, tzv. fotostárnutí, má na svědomí UV světlo. Proto se také nejvíce projevuje na místech nejčastěji vystavených slunci. Oba typy stárnutí vedou k podobným následkům – suché a šedavé kůži, vráskám, nedostatečné elasticitě a stařeckým skvrnám.

Článek - krása a stárnutí

Chronologické stárnutí a fotostárnutí nejsou tak odlišné, jak se zdá. Rychlost obou procesů ve skutečnosti ovlivňuje několik vzájemně propojených faktorů jako oxidace, zánět či glykace. Tyto biologické procesy ovlivňují, jak lidská pokožka reaguje na plynutí času a jak se brání vystavení UV záření.

Jak se vypořádat se stárnutím – tedy jak udržet kůži zdravou a oddálit její degradaci – je otázka za milion… nebo spíš za miliardy. Plynutí času nezastavíme, ale něco dělat můžeme. Tím „zázračným“ řešením je výživa. Je prokázáno, že výživová nerovnováha a špatné stravovací návyky představují důležitou příčinu stárnutí kůže. Strava zkrátka umí kůži nejen škodit, ale také prospívat. A co víc: jídlo, které jíte, ovlivňuje oxidaci, zánět i glykaci – vaše výživa tedy ovlivňuje všechny formy stárnutí.

Shrnutí: Největší vliv na boje se stárnutím a na to, jak naše kůže a pleť vypadá, má strava a výživa.

Chcete zjistit, co je ideální výživa pro Vaši kůži? Tak klikněte ZDE

Správná výživa tyto příčiny zmírňuje
Blog článek - krása a stárnutí 2
Méně stárnutí

Zmíněné produkty:

Ovonex Skin Reboot infografika Proč Ovonex Skin Reboot infografika

Chcete tohoto know-how využít i Vy a podpořit svou pleť? Produkt Ovonex Skin Reboot hledejte exkluzivně ve své DM drogerii nebo na našem eshopu.

dm-logo      Logo eshop ovonex

14.4.2023

Sdělte nám svůj email - abyste mohli dostávat nejnovější příspěvky Ovonex blogu pomocí našeho zpravodaje.

capthca

Poskytnutím své e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Přihlásit se k odběru“ souhlasím s tím, aby mi Ovonex pravidelně zasílal informace o výživě, doplňcích stravy, produktech a slevových akcích. Z odběru newsletteru se můžete kdykoli bezplatně odhlásit.