Úvodní strana > Blog > Oslabená imunita, její příznaky a podzimní nachlazení

Oslabená imunita, její příznaky a podzimní nachlazení

Oslabená imunita, její příznaky a podzimní nachlazení

Oslabená imunita dokáže potrápit nejen na podzim. Imunita je náš ochranný systém proti vnějším i vnitřním faktorům, které negativně ovlivňují naše zdraví. Jedná se například o viry, bakterie, ale i o naše nekvalitní buňky a chrání nás před civilizačními chorobami.

Naši imunitu v dlouhodobém horizontu poškozuje celá řada faktorů. Mezi nimi zejména nezdravý a uspěchaný životní styl, absence pohybu, případná nadměrná fyzická zátěž, a samozřejmě také přímé narušení sliznic, pití alkoholu a kouření.

Příznaky oslabené imunity

Oslabená imunita není poznat na první pohled, ale ukazuje na ni řada vedlejších příznaků.

Mezi ty hlavní patří:

  • časté, prakticky bezdůvodné rýmy a nachlazení, angíny,
  • problémy s trávicím traktem (žaludek, střeva),
  • menší chuť k jídlu,
  • opakované kožní problémy (vyrážka, ekzém, opary),
  • horší hojení ran, delší průběhy nemocí,
  • těžko vysvětlitelná únava,
  • problémy se spánkem.

Pokud vás trápí některé z uvedených problémů, je možné, že vaše imunita potřebuje pomoci.

Podzimní nachlazení a slabá imunita

S poklesem teplot se u mnoha lidí začnou objevovat podzimní nachlazení. Ty jsou způsobeny rhinoviry, které většinu roku číhají na našich sliznicích, ale právě nízké teploty se zvýšenou vlhkostí jim umožní proniknout naší obranou a způsobit otravné bolení hlavy, teploty a kašle. Samozřejmě je také snazší onemocnět, protože ve dnech s teplotou blížící se nule je nejvíce lidí nemocných.

Oslabená imunita tvoří přímo útulné hnízdo pro jakékoliv onemocnění, ať se k němu dostaneme jakýmkoli způsobem. Oslabená imunita na podzim znamená vyšší riziko onemocnění, delší dobu léčby a mnohdy i horší průběh samotné nemoci. Proto bychom svou imunitu měli obzvláště na podzim co nejvíce podpořit.

Pomoc při oslabené imunitě

Obnovit oslabenou imunitu není okamžitý proces. Stejně jako o ni postupně přicházíme, tak ji musíme i postupně získat zpátky. K tomu překvapivě stačí málo.

Základním předpokladem je úprava životního stylu a reálné dodržování této změny. Opravdu si přidejte do jídelníčku více ovoce a zeleniny a určitě se alespoň pokuste vyjít si každý den na alespoň půlhodinovou procházku, pokud nemáte čas na žádný sport s přáteli či partnerem. Omezte alkohol, nezdravá jídla a více spěte.

K tomu je ovšem hlavně ze začátku vhodné si pomoci kvalitními doplňky stravy. Ideálně však takovými, které jsou postavené na rostlinné bázi a nezatěžují organismus. Velmi přínosné pro posílení imunity jsou přípravky obsahující dostatek vitaminu C a D. Vitamin C je přímo esenciálním pro zdravou imunitu a vitamin D ji také významně podporuje.

Zinek, selen, železo patří mezi minerály hrající roli v posilování a udržování imunity. Často je obtížné získat jejich dostatek v běžné stravě, proto si můžete pomoci speciálními doplňky.

Skvělým doplňkem podporujícím imunitu je například i extrakt z grepových jader. Navíc podporuje zdravou střevní mikroflóru, která také hraje nezanedbatelnou roli, pokud chceme, aby naše tělo bylo odolné vůči vnějším vlivům.

Přečtěte si také jak posílit imunitu 6 jednoduchými kroky.

Zmíněné produkty:

 Ovonex Zincum Selenium Ovonex Ferrum Ovonex vitamin C 500 PureWay 

Neváhejte a udělejte něco pro imunitu vašich blízkých již dnes - zmíněné produkty najdete u našich partnerů, nebo na našem eshopu.

logo lékárna.cz  dm-logo    Logo vitalvibe     Logo eshop ovonex

13.10.2022

Sdělte nám svůj email - abyste mohli dostávat nejnovější příspěvky Ovonex blogu pomocí našeho zpravodaje.

capthca

Poskytnutím své e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Přihlásit se k odběru“ souhlasím s tím, aby mi Ovonex pravidelně zasílal informace o výživě, doplňcích stravy, produktech a slevových akcích. Z odběru newsletteru se můžete kdykoli bezplatně odhlásit.