Úvodní strana > Blog > Vitamin D pro děti – ano, nebo ne?

Vitamin D pro děti – ano, nebo ne?

Vitamin D pro děti – ano, nebo ne?

Vitamin D má v těle spoustu funkcí a potřebují ho děti i dospělí. Řešíte, jestli ho dětem dodávat ve formě doplňků stravy, nebo se spolehnout jen na přírodní zdroje v podobě potravin a slunečního záření? Pokud u vás tento pomyslný souboj vyhrávají doplňky stravy, tak se vyplatí volit ty, které jsou maximálně vstřebatelné a neobsahují zbytečné chemické látky.

Nedostatek „déčka“ se dá řešit

Nedostatek „déčka“ se dá řešitZdravý životní styl neznamená jen kvalitní stravu a pohyb, ale také dostatek minerálů, stopových prvků a vitaminů. Vitamin D není výjimkou a děti ho potřebují například pro správný růst, dobrou kvalitu kostí a vstřebávání důležitých látek ze stravy. Kojenci ho nemohou načerpat ze slunečního záření, protože slunění je pro ně rizikové, a v potravě ho nejsou schopni přijmout dostatečné množství. Doplňování vitaminu D je proto u nejmenších dětí standardem. S nízkou hladinou „déčka“ ale běžně bojují i předškoláci a školáci. Podle odborníků trpí nedostatkem tohoto vitaminu přibližně dvě třetiny dětí. A sychravé zimní dny s minimem slunečního záření jeho přirozenému načerpání rozhodně nenahrávají.

Pomohou potraviny i doplňky stravy

Zařazení potravin bohatých na vitamin D, jako jsou tučné ryby, játra, žloutky nebo hovězí maso je sice velmi dobrý postup, ale často to na vytvoření dostatečných zásob vitaminu nestačí. Děti pak mohou být náchylné k častějším nachlazením, virózám a celkové nepohodě. Kvalitní doplňky stravy zajistí tělu dostatek vitaminu D, zvlášť pokud sáhnete po tekutých, dobře vstřebatelných produktech. S těmi, které jsou vodou ředitelné, si tělo lépe poradí a vezme si z nich rychle maximum účinné látky. To se u tablet a kapslí nemusí vždy podařit. Pokud navíc dbáte na veganské zdroje, je ideální volbou vitamin D vyrobený z řas.

Prevenci máte ve svých rukou

Vitamin D ve vodou ředitelné aktivní formě je dostupný i pro děti od 1 měsíce věku, budete tedy mít jistotu, že děťátko dostane přesně to, co potřebuje pro vývoj kostí a zubů i pro správné fungování obranyschopnosti. Prevence infekcí je důležitá obzvlášť v podzimním a zimním období a možnosti, jak šetrně posílit organismus vašich ratolestí bez zbytečných přídatných látek, jsou dostupné a spolehlivé.

Vitaminy D pro děti:

Ovonex vitamin D3 baby combo

Neváhejte a udělejte něco pro imunitu vašich blízkých již dnes - zmíněné produkty najdete u našich partnerů, nebo na našem eshopu.

logo lékárna.cz  dm-logo    Logo vitalvibe     Logo eshop ovonex

9.10.2022

Sdělte nám svůj email - abyste mohli dostávat nejnovější příspěvky Ovonex blogu pomocí našeho zpravodaje.

capthca

Poskytnutím své e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Přihlásit se k odběru“ souhlasím s tím, aby mi Ovonex pravidelně zasílal informace o výživě, doplňcích stravy, produktech a slevových akcích. Z odběru newsletteru se můžete kdykoli bezplatně odhlásit.