Úvodní strana > Produkty > Vitaminy >

BLOK - úvodní text

Ovonex vitaminy

Základ všech našich vitaminových kapek tvoří vodou ředitelné suroviny. Tekuté doplňky stravy předčí ve své účinnosti tablety i kapsle. Absorpce tablet a kapslí trvá hodiny, dráždí žaludek a zažívací trakt.

Tekutina je pro lidské tělo přirozená, nezatěžuje žaludek a zaručuje rychlou vstřebatelnost. Z tekutin se v prvních  60 sekundách absorbuje až 90 % živin. Tekutiny dále umožňují individuální dávkování.

  • Produkty obsahují výběrové účinné látky
  • Patentované složení surovin
  • Receptury pro dosažení synergických efektů
  • Speciální přírodní a veganské zdroje surovin
  • Vodou ředitelné suroviny (i ty, které jsou běžně nabízené v olejové formě)

Chci vědět více

Ovonex vitamin D3  je vodou ředitelný. Jak jsme toho dosáhli a proč to děláme? Naším cílem jsou funkční produkty s vysokou přidanou hodnotou. Bez balastních látek.

Vstřebatelnost je tak pro nás klíčovým termínem. Jedná se o stupeň absorpce, tedy v jakém rozsahu může tělo živinu či účinnou látku využít. Obecně je naše tělo tvořeno ze 65 % vodou.

I to je důvod, proč tělo neodvádí dobrou práci při vstřebávání produktů založených na olejové bázi.

Obecně vodou neředitelné, tedy olejové formy účinných látek tělo složitě tráví a obtížně absorbuje. Náročným procesem trávení a přeměny olejů do formy vstřebatelné pro lidský organismus dochází k výrazným ztrátám živin (které končí v záchodě a ne tam kde chcete, tedy v krevním řečišti). Toto je důvod, proč pracujeme pouze s vodou ředitelnými látkami. A ty, které nejsou vodou ředitelné, „přesvědčíme“.

⇧ SCHOVAT ⇧

Náš vitamin D je mikroenkapsulovaný. Mikroenkapsulace je speciální proces zapouzdření malých částic (účinných látek) do polymerního obsahu za účelem dosažení požadovaných vlastností, jako je vylepšení chuti, zlepšení vstřebatelnosti, vytvoření vodou ředitelnosti olejové složky vodou.

Chci vědět jakým způsobem

My mikroenkapsulaci využíváme především jako vylepšenou formu orálního dodání účinné látky zejména pro vylepšení vstřebatelnosti. Voda je život a člověk dokáže mnohem účinněji využít živiny podané ve vodě.

S nadsázkou se dá říct, že mikroenkapsulace je předtrávení živin. Pokud mikroenkapsulaci neprovedeme my, provede ji tělo během trávícího procesu. S tím, že se podstatná část živin nevstřebá.

⇧ SCHOVAT ⇧

Vstřebatelnost mikroenkapsulovaného vitaminu D oproti olejové formě:

  • studie naší účinné látky D3 cholekaciferol dokazuje podstatně zvýšenou hladinu 25-hydroxivitaminu D v krevním séru
  • studie srovnávající různé formy vitaminu D, olejovou, micelizovanou a mikroenkapsulovanou formu (Ovonex vitamin D je mikroenkapsulovaný) ukazuje, že mikroenkapsulovaná forma vitaminu D má ve výsledku o 40 % vyšší koncentraci vitaminu D v krvi
  • zároveň tato forma prokázala nejvyšší retenci v lidském těle

Co to pro mě znamená

Zdroj účinné látky a její zpracování a forma dodání do lidského těla má význam. Vodou ředitelné složky jsou pro tělo biologicky dostupnější.

Každý se zájmem o své zdraví a dlouhodobou prevenci by tak měl zvážit jakou formu doplňků stravy bere. Má to pro nás signifikantní význam.

⇧ SCHOVAT ⇧