Úvodní strana > Produkty > Minerály >

BLOK - úvodní text

Unikátní minerály v tekuté formě

Základ kapek tvoří koncentrovaný roztok iontových minerálů z Velkého Solného jezera s více než 70 minerály a stopovými prvky, které jsou pro lidské tělo nezbytné. Iontové stopové minerály jsou biologicky nejdostupnější forma. Tyto minerály si lidské tělo neumí vyrobit, proto je nutné je doplňovat.

Místo původu

Koncentrovaný roztok se získává z Velkého Solného jezera v americkém Utahu, je to 100% přírodní surovina. Při jejím zpracování se používá pouze sluneční energie a celý proces trvá  2 roky. Tento postup umožňuje získávat produkt s velmi nízkým obsahem sodíku, jehož obsah je snížen o 90 %.

Velké Solné jezero, zvané také „americké Mrtvé moře“, se nachází v severní části amerického státu Utah. Je to největší slané jezero na západní polokouli s plochou přibližně 4 400 km2, což je plocha cca 90 Lipenských přehrad.

Chci vědět více

Má tři hlavní přítoky – řeky Jordán, Weber a Bear. Tyto řeky odvádějí přírodní minerály a tekuté stopové prvky z okolních hor a přinášejí jich do jezera každoročně více než milión tun.

Odpařováním se minerály v jezeře koncentrují. Dalším odpařováním se jezerní voda ještě více koncentruje a obsahuje nejen ohromné množství základních minerálů jako je hořčík, ale i široké spektrum stopových prvků ve své přírodní podobě. Je známo, že vitamíny a minerály přímo získané z přírodních zdrojů bývají mnohem vstřebatelnější než ty uměle vyrobené, proto jsou minerály a stopové prvky získané z Velkého solného jezera tak mimořádně ceněné.

Garantujeme v každé kapce 70 iontových stopových minerálů.

Vybrané minerály a stopové prvky:

Sodík, hořčík, draslík, vápník, stroncium, bór, křemík, síra, brom, lithium, rubidium, vanad, molybden, mangan, nikl, palladium, zinek, hliník, jod, cesium, baryum, yttrium, titan, zirkonium, hafnium, železo, kobalt, rhodium, měď, kadmium, galium, germanium, cín, antimon, fosfor, selen, tantal, wolfram, ruthenium, beryllium, skandium, niob, rhenium, osmium, iridium, platina, zlatu, stříbro, indium, thallium, bismut, tellur.

Solné jezero

⇧ SCHOVAT ⇧