Ovonex extrakt grepových jadérek
Zázračná síla grepu
V roce 1980 si jeden náruživý zahrádkář všiml, že jadérka grepu na kompostu nemění svou konzistenci, nehnijí, neplesniví. Štěstí bylo, že tento zahrádkář nebyl nikdo jiný než doktor Jacob Harich, lékař a fyzik, nositel Einsteinovy ceny, imunolog a specialista na výzkum přírodních léčebných látek.
Zkoumáním grepového semínka zjistil, že je především významným zdrojem bioflavonoidů (vitamínu P) a dalších látek, které pomáhají udržet:
- mikrobiologickou rovnováhu těla,
- normální činnost střev – imunitu,
- zesilují účinek vitamínu C.
Chci vědět více
Prostřednictvím účinných látek v grepovém jadérku nám příroda dává mocný prostředek na posílení imunitního systému. Díky mnohostrannému účinku grepových kapek můžeme říct, že je to výborný kandidát na čestné místo v lékárničce každé domácnosti. Užívání výtažku z grepových jader je vhodné pro posílení organizmu a doporučuje se užívat i preventivně, zejména na podzim a v zimě.
Bioflavonoidy mají synergický účinek s některými vitamíny (především s vitamínem C), to znamená, že zvyšují vstřebatelnost tohoto vitamínu a tím mnohonásobně zvyšují jeho účinek.
Využití extraktu je velmi široké a je podrobně popsáno v knize "Zázračná síla grapefruitu", kde autoři B. J. Baginski a S. Sharamon uvádějí tradiční široké použití extraktu z grepových jader.
⇧ SCHOVAT ⇧
Citrus paradisi
Grep (botanicky Citrus paradisi) je subtropická dřevina pěstovaná pro své plody stejného názvu. Grep byl poprvé objeven na ostrově Barbados v Karibském moři, odkud byl odvezen do Ameriky. Jedná se o křížence jamajské odrůdy pomeranče (Citrus sinensis) a indonéského pomela (Citrus maxima). Grep se pak pěstoval jako okrasná rostlina, jako ovoce je však populární až od 19. století. Dnes známe čtyři barevné formy: bílý, žlutý, růžový a červený. Grep obsahuje vysoké množství vitamínu C, B1 a K. Samotný plod je napěchován blahodárně působícími přírodními bioflavonoidy. Grep zvyšuje obranyschopnost organismu.
Výroba grepového extraktu
Jádra grepu jsou rozemlety na jemný prášek, který se vloží do čisté vody. Filtrací se ze slupek semen odstraní vláknina a pektin. Vzniklá směs se suší rozprašováním při nízké teplotě, kdy vznikne z grepového jádra koncentrovaný prášek.
Chci vědět více
Exktrakt z grepových jader se připraví rozpuštěním koncentrovaného prášku v rostlinném glycerinu. Do směsi se přidávají přírodní kyselé látky a mohou zahrnovat kyselinu askorbovou. Aby směs katalyzovala, tak se pod tlakem zahřívá, následně se schladí a filtruje. Produkt je dále ošetřen ultrafialovým světlem, které působením na enzymy zpomaluje rozklad produktu.
⇧ SCHOVAT ⇧
Bioflavonoidy
Bioflavonoidy mají synergický účinek s některými vitamíny – především s vitamínem C a zvyšují vstřebatelnost tohoto vitamínu. Bioflavonoidy (flavonoidy) či vitamín P jsou látky náležející mezi rostlinné sekundární metabolity. Jedná se o rozsáhlou skupinu více než 20 000 látek, z nichž přibližně 60 patří mezi nejvíce využívané v potravinářství a farmacii. Mezi nejznámější bioflavonoidy patří: kvercetin, rutin, hesperidin, diosmin, epikatechin, proanthocyanidin, citrin.
Chci vědět více
Stále se zkoumají přesné mechanismy účinků a působení bioflavonoidů na metabolismus, na pojiva a jejich vliv na aktivitu některých enzymů v našem organismu. Do popředí zájmu se dostává nutriční hodnota bioflavonoidů, jejich antioxidační aktivita a především jejich vztah k prevalenci civilizačních chorob a celkový vliv na metabolismus lidského organismu. V současné době se celá řada bioflavonoidů řadí i mezi přírodně chemoprotektivní látky. Antikarcinogenní nebo antiaterogenní účinky a další biologické účinky bioflavonoidů jsou dále testovány.
⇧ SCHOVAT ⇧