Obecné informace:

Co znamená biologická dostupnost, vstřebatelnost?

Jedná se o podíl podané látky, která prostoupí až do krevního oběhu. Nejvyšší – stoprocentní – biodostupnost má látka podaná přímo do žíly.

Biodostupnost při příjmu ústy závisí na dalších faktorech, jako jako jsou fyzikálně-chemické vlastnosti látky či forma účinné látky. Látka také musí projít trávicím traktem a míra její využitelnosti se pak u každého liší v závislosti na jeho věku a zdravotním stavu.

Jsou produkty vhodné pro děti?

Naše doporučení ohledně dávkování jsou určena pro průměrného dospělého. Děti mají různé potřeby i jinou tělesnou hmotnost, proto je třeba denní dávku upravit. Vhodné dávkování proto doporučujeme konzultovat s lékařem nebo pediatrem. 

K našim produktům:

Proč je přípravek s vitamínem D3 obohacen o vitamín K?

Vitamín K napomáhá vázat vápník do kostí a zabraňuje tak kalcifikaci (zvápenatění) cév. Kalcifikovaná céva je tuhá a křehká – nežádoucí stav.

Proč je většina produktů ve formě kapek?

Tekuté doplňky stravy mají lepší účinnost než tablety i kapsle. Z tekutin tělo dokáže už v první minutě přijmout až 90 % živin. Tekutina je pro lidské tělo přirozená. Tablety a kapsle dráždí žaludek a zažívací trakt, absorpce látek trvá hodiny. Kapky také umožňují individuální dávkování.

Proč jsou ingredience vždy vodou ředitelné?

Lidské tělo tvoří z 65 % voda. Voda je život a člověk dokáže živiny podané ve vodě mnohem účinněji využít . 

Proto pracujeme s vodou ředitelnými látkami. Ty, které nejsou vodou ředitelné, k tomu prostě "přesvědčíme". Dokážeme vyrobit i vodou ředitelné CBD či vitamin D.

Musím produkty skladovat v lednici?

Nemusíte. V chladném prostředí se prodlouží trvanlivost, ale není to nutné. Produkty jen nevystavujte vysokým teplotám ani přímému světlu a skladujte je v chladu a šeru.

Dávkují se produkty přímo do úst?

Kromě ústních sprejů se všechny výrobky ředí do libovolného nápoje (třeba vody) o objemu 250–500 ml. Podávání v neředěné formě nedoporučujeme.

Kupuji pravidelně stejný výrobek. Pokaždé má jinou barvu. Jak je to možné?

Specifická barva, chuť a vůně je odrazem použití přírodních surovin a u každé vyrobené šarže se může lišit. Neznamená to, že by s výrobkem bylo něco v nepořádku.

Proč neuvádíte všechny účinky vašich produktů?

Podle nařízení EU o zdravotních tvrzení výrobci doplňků nemohou až na výjimky uvádět údaje o účinku jejich produktů na zdraví. Proto se omezujeme na vyjmenování vlastností produktu, ne jeho účinků. Abyste si ověřili účinky aktivních látek, jako jsou CBD, grepová jádra a další, doporučujeme prostudovat si informace z relevantních zdrojů, které najdete i na internetu.

Čistota produktu a ingredience:

Jsou produkty vhodné pro vegany?

Ano, všechny naše produkty jsou vhodné pro vegany. Žádný z našich výrobků neobsahuje živočišnou složku ani produkty (mléko apod.). Všechny suroviny jsou výhradně rostlinného původu.

Používáte umělé konzervanty a chemická aditiva?

Používáme jedině přírodní antioxidanty jako rozmarýnový extrakt, výtažek z grepového jádra, kyselinu askorbovou a další přírodní látky, které prodlužují trvanlivost potravin. Naše výrobky mají trvanlivost 1,5–3 roky od data výroby. Stanovuje se na základě testů účinnosti konzervace nezávislou certifikovanou laboratoří.

Obsahuje Ovonex Greposept pesticidy používané k hubení škůdců a rostlin?

Každou výrobní šarži testujeme na přítomnost pesticidů. Extrakt z grepových jadérek neobsahuje benzethoniumchlorid, benzalkoniumchlorid ani jiné pesticidy.

Bezpečnost produktu:

Jsou produkty bezpečné?

Na bezpečnosti nám záleží ze všeho nejvíc. Každou surovinu, která vstupuje do výrobního procesu, proto testujeme na mikrobiologickou čistotu, obsah těžkých kovů, obsah a formu účinné látky a další specifika k dané surovině.

Můžu užívat více produktů najednou?

Ano, můžete. Nevyrábíme totiž léky, ale potravinové doplňky. Naše produkty proto obsahují živiny, které můžete najít i v potravinách. Doporučujeme však řídit se informací o dávkování, kterou najdete na každém obalu výrobku, případně na etiketě a v příbalovém letáku.

Můžu užívat produkty dlouhodobě?

Všechny naše produkty jsou vhodné k dlouhodobému používání.