Joint Care Premium

Joint Care Premium
Joint Care Premium obal Ovonex Joint Care Premium infografika Proč Ovonex Joint Care Premium infografika

Ovonex Joint Care Premium, instantní nápoj se sladidly přírodního původu – doplněk stravy v prášku. Kombinace obsažených účinných látek vytváří synergický efekt – účinky látek se tak vzájemně podporují a násobí.

Doplňuje důležité látky přirozeně se vyskytující v kloubech a lidském organismu: glukosamin, phytodroitin (veganská alternativa chondroitinu), vollagen (veganská alternativa kolagenu), kyselinu hyaluronovou, koenzym Q10. S věkem se však snižuje schopnost organismu vytvářet si je, proto je vhodné je doplňovat.

100% veganská péče o klouby, šlachy, vazy.

Rostlinné extrakty boswellia serrata (účinná látka AKBA – boswellová kyselina) a curcuma longa (účinná látka kurkuminoidy) pomáhají udržet klouby přirozeně zdravé. Vitamin C dále přispívá k normální tvorbě kolagenu pro funkci chrupavek.

Neobsahuje: protispékavé látky, živočišné suroviny, konzervanty, lepek, laktózu, barviva, aromata, cukry a sóju.

 • Boswellia serrata Kurkuminoidy
  rostlinné extrakty pomáhají udržet zdraví kloubů

 • Doplňuje látky vyskytující se v kloubech
  glukosamin, phytodroitin (veganská alternativa chondroitinu), vollagen (veganská alternativa kolagenu), kyselinu hyaluronovou, koenzym Q10

 • Vitamin C, bioflavonoidy a MSM
  přispívají k tvorbě a syntéze kolagenu pro normální funkci chrupavek

 • Synergický efekt
  působí protizánětlivě
  chrání buňky před oxidativním stresem
  tvoří stavební bloky pro tvorbu vlastního kolagenu
  doplňuje základní složky kloubních chrupavek

 • Koenzym Q10, vollagen, kurkuminoidy
  zvýšená biologická dostupnost vybraných účinných látek

Ovonex Joint Care Premium

Ovonex Joint Care Premium

Trápí Vás pohybový aparát?

Pohybový aparát, šlachy, vazy a klouby trápí více než třetinu Čechů ve věku 35 a více let.  S věkem se totiž snižuje schopnost organismu vytvářet si látky přirozeně se vyskytující v kloubech, šlachách, vazech a pokožce. Proto je vhodné je doplňovat.

Přicházíme s řešením.

Ovonex Joint Care Premium, instantní nápoj. Složení desíti účinných látek pomáhá udržet vaše klouby zdravé.

 • Doplňuje důležité látky přirozeně se vyskytující v kloubech:  glukosamin, phytodroitin (veganská alternativa chondroitinu), vollagen (veganská alternativa kolagenu), kyselinu hyaluronovou, koenzym Q10.
 • Rostlinné extrakty boswellových kyselin a kurkuminoidů pomáhají udržet klouby zdravé.
 • Vitamin C dále přispívá k normální tvorbě kolagenu pro funkci chrupavek.

 

MSM - methylsulfonylmethan

je organická síra, která se přirozeně vyskytuje v ovoci, zelenině, obilí a mléce. Obsahuje ji také mnoho přírodních nezpracovaných potravin. Během vaření se rychle ztrácí. Proto se doporučuje tuto látku doplňovat pomocí doplňků stravy.

Chci se dozvědět více o MSM

Mezi další funkce MSM patří zvýšení produktivity kolagenu. Kolagen je protein, který podporuje výživu kloubů a chrupavek.

MSM

 • působí protizánětlivě
 • podporuje funkčnost kloubní chrupavky
 • napomáhá tlumit bolest a otoky kloubů

⇧ SCHOVAT ⇧

Ovonex Joint Care PremiumGlukosamin

Je přirozenou součástí lidského organismu a má mnoho nenahraditelných funkcí

Chci se dozvědět více o glukosaminu

Mezi nejdůležitější přínosy glukosaminu patří podpora přirozené funkce kloubů. Glukosamin napomáhá regeneraci kloubní chrupavky a zlepšuje funkční stav kloubů. Glukosamin podporuje pevnost, ohebnost a elasticitu kloubní chrupavky, působí protizánětlivě a analgeticky. Glukosamin má podpůrné regenerační účinky – napomáhá hojení po úrazech nebo zlomeninách a podporuje celkovou regeneraci organismu po náročné fyzické aktivitě nebo nadměrné zátěži.

⇧ SCHOVAT ⇧

Phytodroitin

Je rostlinná alternativa chondroitinu, vyrobená ze směsi výtažků z mořských řas.

Chci se dozvědět více o phytodroitinu

Chondroitin patří mezi základní složky kloubních chrupavek a dalších struktur v lidském organismu. Tato hmota je složena z pevné kolagenní sítě a molekul proteoglykanu agrekanu. Agrekan je látka, které se skládá z centrálního proteinu neboli bílkoviny a navázaných molekul polysacharidů. Hlavním obsaženým polysacharidem je chondroitin sulfát. Chondroitin poskytuje chrupavce unikátní schopnost vázat značné množství vody. Díky tomu je chrupavka elastická, ale zároveň pevná a odolná, takže může správně plnit svou funkci. Chondroitin je vhodné přijímat ve formě léčiv nebo doplňků stravy.

⇧ SCHOVAT ⇧

Vollagen

Osmnáct izolovaných, snadno vstřebatelných aminokyselin rostlinného původu ve stejném poměru jako v lidském kolagenu. Vyrábí se pomocí patentovaného vícestupňového fermentačního a mikroenkapsulačního procesu s materiálem z kukuřičného škrobu bez GMO.

Chci se dozvědět více o vollagenu

Kolagen je bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání, jako jsou pokožka, vlasy, nehty, šlachy, vaziva, chrupavky a kosti. Má nenahraditelný význam pro strukturu, funkci a integritu organismu. Schopnost organismu vytvářet si kolagen sám se ovšem s věkem zhoršuje. Proto je vhodné jej doplňovat.

Existuje 28 typů kolagenu, v organismu je nejčastěji (z 90 %) zastoupen typ I. Skládá se ve velké míře z aminokyselin glycin, prolin a hydroxyprolin. Ovonex Joint Care Premium obsahuje vollagen s širokým spektrem aminokyselin, které tělo využije jako stavební bloky pro výrobu kteréhokoliv z potřebného typu kolagenu.

Aminokyselinové spektrum vollagenu, procentuální zastoupení aminokyselin:

aminokyselina limity (%)
L-alanin 6,5 – 11,6
L-arginin HCI 6,3 – 11,4
kyselina L-asparagová 3,0 – 8,1
kyselina L-glutamová 6,9 – 12,0
glycin 18,9 – 24,0
L-histidin 0,1 – 2,3
L-isoleucin 0,1 – 3,1
L-leucin 1,4 – 4,5
L-lysin Hcl 3,0 – 6,1
L-methionin 0,1 – 2,2
L-prolin 10,2 – 15,3
L-serin 1,8 – 4,9
L-threonin 0,4 – 3,5
L-tyrosin 0,1 – 2,3
L-valine 0,9 – 4,0
L-fenylalanin 0,5 – 3,6
hydroxyprolin 9,2 – 14,2

⇧ SCHOVAT ⇧

Boswellia serrata

Pryskyřice z boswellie obsahuje celou řadu biologicky aktivních látek. Mezi ty nejdůležitější patří boswellové kyseliny. Právě tyto kyseliny mají velmi silné protizánětlivé účinky.

Chci se dozvědět více o boswellia serratě

Princip účinku těchto kyselin je epigenetický. To znamená, že tyto kyseliny dokážou ovlivňovat chemické reakce, které přímo stimulují aktivaci genů zodpovědných za zánětlivé procesy. Výsledkem může být například zablokování genu zodpovědného za vznik zánětu. Díky tomu nedojde k uvolnění prozánětlivých látek v organismu a zánět nevznikne. Epigenetické působení se projevuje pozitivně nejen při bolestech kloubů.

Nejdůležitějším parametrem při výběru kvalitního doplňku stravy je tedy znalost obsahu boswellových kyselin (hlavní účinná složka).

Z historie:

Boswellia serrata je jednou z nejstarších a nejcennějších léčivých rostlin na světě. V ajurvédské medicíně se tato pryskyřice používá déle než 5000 let. V sanskrtu se boswellia označuje jako „Gajabhakshya“. Volný překlad tohoto slova znamená „oblíbený doplněk stravy slonů.“ O účincích i použití boswellie se dozvídáme ze tří známých starověkých textů, které tvoří pilíře tradiční ajurvédské medicíny. Kromě klasického a známého použití pryskyřice při artritidě se zde zmiňuje mnoho dalších účinků na naše zdraví. Podle ajurvédské medicíny může boswellie pomáhat jako účinný prostředek proti průjmu, úplavici, kožním onemocněním, vředům, horečkám, astmatu, kašli a dalším onemocněním.

⇧ SCHOVAT ⇧

Vitamin C

Za jednu z nejdůležitějších funkcí vitaminu C je označována podpora syntézy kolagenu – základní stavební hmoty pojivové tkáně, která drží pohromadě všechny buňky a tkáně v celém organismu.

Bioflavonoidy

Bioflavonoidy podporují optimální syntézu a funkci kolagenu

Ovonex Joint Care PremiumKyselina hyaluronová

V kloubech působí jako lubrikant a tlumič nárazů. Jedná se o tělu vlastní substanci, obsaženou v mnoha orgánech těla. V chrupavce tvoří hlavní složku mezibuněčné hmoty – kloubní tekutiny, která dodává měkkost, pružnost a mazlavost. Má schopnost vázat molekuly vody za tvorby vizkózního gelu, který pojivovým tkáním přináší schopnost odolávat vnějšímu tlaku.

Kurkuma dlouhá – kurkuminoidy

Kurkuma dlouhá je vytrvalá rostlina s masitými oddenky, které se využívají jak v gastronomii, tak i ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu.

Chci se dozvědět více o kurkumě dlouhé

Nejdůležitější složku s léčebnými účinky tvoří žluté barvivo kurkumin. Má povzbuzující účinky na funkci imunitního systému, hubí škodlivé choroboplodné zárodky, uklidňuje podrážděný žaludek, působí silně protizánětlivě a obsahuje mnoho antioxidantů.

⇧ SCHOVAT ⇧

Koenzym Q10

Potřebují ho prakticky všechny buňky v těle. Dodává jim energii nezbytnou ke všem životním aktivitám a chrání je před toxickým působením tzv. volných radikálů. Oslabené a poškozené buňky mohou způsobit závažné zdravotní problémy a rovněž rychleji stárnou. Viditelně se to projeví na pokožce.

Chci se dozvědět více o koenzymu Q10

Zdravý člověk si dokáže koenzym Q10 vyrobit z potravy přibližně do věku 25 let, poté dochází k postupnému snižování jeho produkce. Okolo čtyřiceti let věku se zásoby koenzymu Q10 v těle snižují na polovinu. Buňky se stávají zranitelnějšími a přestávají stíhat využívat energii pro svou vlastní existenci a bezchybnou činnost. Jakmile hladina koenzymu Q10 klesne pod požadovanou úroveň, projeví se to na člověku horší tolerancí zátěže, snížením pracovní aktivity, sníženou schopností regenerace a celkovým poklesem výkonnosti.

Vědecké testy potvrdily, že dodáváme-li tělu chybějící koenzym Q10 formou vhodného doplňku stravy, můžeme očekávat tyto benefity:

 • Pleť bude mít méně vrásek.
 • Zpomalí se proces stárnutí (anti-aging efekt).
 • Podpoří se tvorba kolagenu.
 • Organismus lépe zvládá zvýšenou zátěž (stres, pracovní vytížení, nemoc, těžkou fyzickou práci, sportovní výkon).
 • Posílí se ochranný štít proti škodlivému působení volných radikálů (znečištěné životní prostředí – zejména smog, UV záření nebo některá onemocnění).

⇧ SCHOVAT ⇧

Bez zbytečných aditiv

Bez zbytečných aditiv

Ovonex produkty neobsahují:

 • protispékavé látky
 • živočišné suroviny
 • sóju
 • umělé příchutě
 • umělá barviva
 • cukr
 • laktózu
 • lepek
 • umělé konzervanty
 • geneticky modifikované suroviny
 • jiná zbytečná chemická aditiva

Složení: methylsulfonylmethan (MSM), glukosamin hydrochlorid,  phytodroitin (veganská alternativa chondroitinu), vollagen (komplex osmnácti izolovaných aminokyselin stejného poměru jako  v kolagenu), vitamin C (kyselina L-askorbová), boswellia serrata extrakt (kadidlovník pilovitý), kurkuma dlouhá extrakt, koenzym  Q10, kyselina hyaluronová (hyaluronát sodný), extrakt z grepových  jader – citrus paradisi, kyselina: kyselina citrónová, emulgátor:  slunečnicový lecitin, sladidlo: steviolglykosidy ze stévie, maltodextrin, rýžová vláknina.

Doporučené dávkování:

 • 30 denních dávek v balení.
 • Denní dávku 5 odměrek (6,1 g) zalijte 250 ml vody a rozmíchejte.

Denní dávka obsahuje:

Účinná látka 1 dávka RHP*
MSM 2000 mg -
Glukosamin hydrochlorid 1500 mg -
Phytodroitin – veganská alternativa chondroitinu 200 mg -
Vollagen – komplex 18 izolovaných aminokyselin jako v kolagenu 250 mg -
Vitamin C 250 mg 312 %
Boswellia serrata extrakt z toho AKBA 300 mg/102 mg -
Kurkuma extrakt z toho kurkuminoidy 150 mg/45 mg -
Koenzym Q10 20 mg -
Hyaluronát sodný 200 mg -
Extrakt z grepových jader – citrus paradisi / bioflavonoidy 100 mg/50 mg -
RHP: referenční hodnota příjmu

Upozornění: není určeno jako náhrada pestré stravy. Není určeno pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Spotřebujte do 40 dní po otevření.

Vaše spokojenost

Vaše spokojenost je pro nás klíčová. Pokud nám chcete něco vzkázat nebo vás něco zajímá, ozvěte se. Najdeme řešení.

Závazek kvality

Proces výroby pravidelně kontrolují příslušné státní úřady. Naše výrobky prochází testováním nezávislých laboratoří.