• mineralsbaner

Unikátní minerály v tekuté formě

Základ kapek tvoří koncentrovaný roztok iontových minerálů z Velkého Solného jezera s více než 70 minerály a stopovými prvky, které jsou pro lidské tělo nezbytné. Iontové stopové minerály jsou biologicky nejdostupnější forma. Tyto minerály si lidské tělo neumí vyrobit, proto je nutné je doplňovat.

Místo původu

Koncentrovaný roztok se získává z Velkého Solného jezera v americkém Utahu, je to 100% přírodní surovina. Při jejím zpracování se používá pouze sluneční energie a celý proces trvá  2 roky. Tento postup umožňuje získávat produkt s velmi nízkým obsahem sodíku, jehož obsah je snížen o 90 %.

Velké Solné jezero, zvané také „americké Mrtvé moře“, se nachází v severní části amerického státu Utah. Je to největší slané jezero na západní polokouli s plochou přibližně 4 400 km2, což je plocha cca 90 Lipenských přehrad.

Chci vědět více

Má tři hlavní přítoky – řeky Jordán, Weber a Bear. Tyto řeky odvádějí přírodní minerály a tekuté stopové prvky z okolních hor a přinášejí jich do jezera každoročně více než milión tun.

Odpařováním se minerály v jezeře koncentrují. Dalším odpařováním se jezerní voda ještě více koncentruje a obsahuje nejen ohromné množství základních minerálů jako je hořčík, ale i široké spektrum stopových prvků ve své přírodní podobě. Je známo, že vitamíny a minerály přímo získané z přírodních zdrojů bývají mnohem vstřebatelnější než ty uměle vyrobené, proto jsou minerály a stopové prvky získané z Velkého solného jezera tak mimořádně ceněné.

Garantujeme v každé kapce 70 iontových stopových minerálů.

Vybrané minerály a stopové prvky:

Sodík, hořčík, draslík, vápník, stroncium, bór, křemík, síra, brom, lithium, rubidium, vanad, molybden, mangan, nikl, palladium, zinek, hliník, jod, cesium, baryum, yttrium, titan, zirkonium, hafnium, železo, kobalt, rhodium, měď, kadmium, galium, germanium, cín, antimon, fosfor, selen, tantal, wolfram, ruthenium, beryllium, skandium, niob, rhenium, osmium, iridium, platina, zlatu, stříbro, indium, thallium, bismut, tellur.

Solné jezero

⇧ SCHOVAT ⇧

Bez zbytečných aditiv

Bez zbytečných aditiv

Ovonex produkty neobsahují:

 • protispékavé látky
 • živočišné suroviny
 • sóju
 • umělé příchutě
 • umělá barviva
 • cukr
 • laktózu
 • lepek
 • umělé konzervanty
 • geneticky modifikované suroviny
 • jiná zbytečná chemická aditiva

Icon - Vegetariánské zdroje, organická kvalita

Veganské zdroje
a organická kvalita

Všechny naše produkty jsou vhodné pro vegany. Náš vitamin D3 se vyrábí z řas, ne ze zvířat, jak je to běžné. Spousta našich výrobků obsahuje produkty biologického zemědělství – třeba organická grepová jadérka.

Icon - Vysoká vstřebatelnost

Vysoká vstřebatelnost

...neboli vysoká biologická dostupnost udává, jak dobře lidské tělo absorbuje účinnou látku. Vodou ředitelné látky se lépe vstřebávají, a proto tvoří základ všech našich produktů. Umíme dokonce vyrobit vodou ředitelné CBD i vitamin D. Výsledkem je mimořádná vstřebatelnost.

Icon - Bez zbytečných aditiv

Bez zbytečných aditiv

Naše produkty neobsahují umělé konzervanty, protispékavé látky, plnidla, leštidla, maskéry chutí, barviva, umělá aromata ani umělá sladidla. Jsou přírodní, jak to jenom jde.